Czy dzieci chętnie bawią się jeszcze lalkami?

Lalki to zabawki dla dzieci, które chyba zawsze będą na czasie. Od wielu lat bawią się nimi maluchy i tak już chyba pozostanie. Każda mała dziewczynka marzy o swoim bobasie, którego mogłaby otoczyć opieką i wczuć się w rolę mamy. Mimo, że lalki to z pewnością zabawka ponadczasowa, jej dzisiejsze wersje nieco się różnią od tych, którymi bawili się nasi rodzice czy dziadkowie. Lalki posiadają ciekawe funkcje, dodatki jak również świetnie i oryginalnie prezentują się pod względem wizualnym. Poniżej podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniej lalki dla naszego dziecka.

Jak wybrać lalkę dla naszego malucha?

Bobas powinien być odpowiednio dostosowany do wieku malucha. Najmłodszym brzdącom wystarczy lalka, która pozbawiona jest jakichkolwiek funkcji czy dodatkowych elementów. Maluch i tak nie będzie z nich korzystał a zabawa z lalką będzie się ograniczała głównie do jej przytulania czy głaskania. Dobrze by było, gdyby bobas wykonany był z tworzywa sztucznego i nie posiadał włosów. Nasza pociecha na pewno nie raz będzie chciała zabrać swoją towarzyszkę do wanny i razem z nią się wykąpać. Wtedy bez problemu ją wysuszymy.

Starsze dzieciaki z pewnością chętnie będą bawiły się lalkami interaktywnymi. Są one bardziej autentyczne i posiadają szereg, ciekawych funkcji, które na pewno zainteresują naszego szkraba. Lalki interaktywne płaczą, śpiewają i nawet siusiają. Są dość głośne co niektórym rodzicom może nieco przeszkadzać ale radość szkraba z takiej zabawki na pewno będzie ogromna. Małe dziewczynki poczują się jak prawdziwe mamy, które muszą dbać i pielęgnować swoje dziecko. Taka zabawa nie tylko uczy odpowiedzialności ale wpływa także pozytywnie na rozwój społeczny malucha.

Wiele dziewczynek lubi bawić się lalkami Barbie. Są one dzisiaj popularne na całym świecie i stale chętnie wybierane przez dzieci. Lalki Barbie możemy przebierać, czesać jak również wyposażać w przeróżne dodatki – w sklepach z zabawkami jest ich cały ogrom.

Przy wyborze lalki dla dziecka, warto zapytać o jego preferencje i upodobania w tej kwestii – w końcu to jemu zabawa ma sprawiać radość.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/