Czytanie maluszkom – od kiedy najlepiej zacząć?

Czytanie maluchom wskazane jest już od pierwszych miesiąców życia. Wydawać by się mogło, że w przypadku tak małych brzdąców czynność ta jest zbędna – nic bardziej mylnego. Zabawa z różnego rodzaju książeczkami ma pozytywny wpływ na rozwój naszego szkraba – pobudza jego zmysły, rozwija wyobraźnie jak również ćwiczy motorykę. Oprócz tego to dla malucha, nawet tego najmłodszego spora frajda, szczególnie jeśli książeczka zostanie odpowiednio dopasowana pod względem jego wieku. W dzisiejszym artykule przedstawiamy zalety czytania dzieciom i radzimy, czym kierować się przy zakupie odpowiedniej książeczki dla swojego brzdąca.

Jakie książeczki najlepiej sprawdzą się w przypadku niemowląt?

Pierwsze kryterium, którym powinniśmy się kierować przy wyborze książeczki jest jej kolorystyka. Musimy mieć na uwadze to, że maluch nie ma jeszcze tak dobrze rozwiniętego i wyostrzonego wzroku co człowiek dorosły. Z tego właśnie względu warto pomyśleć o zakupie książeczek kontrastowych. Czarno-białe elementy z pewnością zostaną zauważone przez maluszka i przypadną mu do gustu.

Równie ważne są książeczki w żywych, jaskrawych barwach. Przede wszystkim przykują one uwagę dziecka i spowodują, że dziecko będzie chętne do zabawy. Im bardziej ciekawa wyda się maluchowi książeczka tym chętniej będzie chciał po nią sięgać.

Uwagę najmłodszych szkrabów z pewnością najbardziej przykują obrazki zawarte w książeczkach, które z ciekawością będą chciały oglądać. Warto przy tym opowiadać dziecku historie i przekazywać mu nową wiedzę. Najlepiej w tym celu wybrać książeczki ze zwierzętami bądź przedmiotami codziennego użytku. Taka tematyka idealnie sprawdzi się w przypadku najmłodszych szkrabów.

Sklepy, oferujące zabawki dla dzieci mają szeroki asortyment tego typu gadżetów. Znajdziemy w nich z pewnością również książeczki sensoryczne, stymulujące wszystkie zmysły maluszka.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/