Dziecko nie chce usnąć – jak sobie z tym poradzić?

Dla niektórych rodziców wieczorne usypianie maluchów to prawdziwa udręka. Nierzadko zdarza się tak, że zanim dziecko pogrąży się we śnie, mija dużo czasu, co naprawdę bywa męczące szczególnie dla zmęczonej mamy, która czuwa nad łóżeczkiem szkraba. Gdy brzdąc nie chce współpracować, a usypianie znacznie się przedłuża, warto sięgnąć po gadżety, które pomogą zasnąć maluchowi. Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych np. https://kinderall.de wybór zabawek jest naprawdę spory. Każdy rodzic znajdzie coś, co przypadnie do gustu jego dziecku.

Jakie zabawki pomogą usnąć dziecku?

Jeśli brzdąc ma problemy z zasypianiem, warto pomyśleć o zakupie projektora. Świetnie sprawdzą się tym wypadku projektory, dzięki którym sufit czy ściany pokrywają się gwieździstym niebem. Odpowiednie oświetlenie sprawia dodatkowo, że maluch czuje się pewnie i bezpieczniej – nie boi się ciemności, dzięki czemu łatwiej mu usnąć.

Dobrym pomysłem jest również zakup karuzeli z pozytywką. Spokojna, przyjemna dla ucha dziecka melodia z pewnością znacznie szybciej uśpi malucha. Sporym plusem tego typu zabawek jest fakt, iż posiadają one czasomierz. Rodzice więc mogą ustawić, jak długo ma grać melodia. Niektóre karuzele sprzedawane są razem z pilotem, dzięki któremu w łatwy sposób możemy włączyć urządzenie.

Sporą popularnością cieszą się także szumisie. To przytulanki, które emitują tzw „biały szum” , który uspokaja i wycisza malucha. Zakup szumisia to doskonałe wyjście szczególnie w przypadku najmłodszych brzdąców. Maluchy słyszą dźwięki przypominające im czas, gdy znajdowały się jeszcze w brzuch mamy. Po 45 minutach zabawka powoli się wycisza, by nie wybudzić szkraba ze snu. Szumisie wykonane są z kolorowych materiałów, świetnie prezentują się pod względem wizualnym, a część z nich ma dodatkowe elementy w postaci zwisających tasiemek czy szeleszczących łapek. Szumisie to także doskonała opcja na prezent urodzinowy dla najmłodszych.