Dziewczynki kochają księżniczki Disney’a

Bajki Disney’a są jednymi z najpopularniejszych na świecie, a wśród nich prym wiodą te z księżniczkami Disney’a. Za co kochają je chłopcy i dziewczynki?

Na początku były księżniczki pierwszej generacji: Śpiąca Królewna i Królewna Śnieżka. Co charakterystyczne, nie zawsze miały one własne imiona a ich przygody koncentrowały się wokół zajęć domowych i idealnego wyglądu z obowiązkowym księciem, który ratował je z opresji.

Później była druga generacja księżniczek, takich jak Mała Syrenka czy Jasmina. Te miały już swoje przygody i mogły przemówić do szerszej grupy dziewczynek. Popularne są stroje i zabawki z motywami z tego typu bajek. Za ostatnią księżniczkę tego typu uważa się Pocahontas, która była buntowniczką i była samodzielna, choć jej historia również „kręci się” wokół mężczyzny.

Trzecia generacja księżniczek Disney’a to silne młode dziewczyny, które mogą być wzorem dla dziewczynek z całego świata. Należy do nich wojownicza Mulan która uratowała swoje królewstwo czy waleczna Melinda, która umie strzelać z łuku i walczyć na miecze.