Gryzak – niezbędny gadżet każdego niemowlaka

Ząbkowanie to nie tylko ogromna udręka dla dzieci ale również dla dorosłych. Maluchom dokucza ból, stają się więc marudne i płaczliwe a rodzice nie są w stanie ich uspokoić. By ulżyć odrobinę w cierpieniach swojemu dziecku warto zapatrzyć się w odpowiednie żele i maści, łagodzące przykre dolegliwości. Oprócz tego każdy maluch w tym ciężkim czasie powinien mieć pod ręką porządny gryzak. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, dlaczego warto sprezentować go maluchowi i jakie zalety dla szkraba niesie ze sobą jego użytkowanie.

Dlaczego warto kupić dziecku gryzak?

Gryzaki potrafią spełniać kilka funkcji. Na pewno są ciekawą a wzrokową dla malucha i zabawką, którą mogą również poznawać zmysłem dotyku. Gryzaki wykonane są z twardej gumy i są nieodłącznym atrybutem każdego ząbkującego szkraba. Są w pełni bezpieczne dla zdrowia dziecka i pomagają mu częściowo pozbyć się przykrych dolegliwości związanych z wyrastaniem zębów. Doskonale łagodzi swędzenie dziąseł jak i ich ból. W sklepach z gadżetami i zabawkami dla dzieci jak chociażby https://malesmyki.pl można znaleźć gryzaki przeznaczone do schładzania. W ten sposób maluch odczuje jeszcze większą ulgę. Oprócz tego gryzak to świetny trening dla koordynacji ruchowej szkraba. Jak już wcześniej zostało wspomniane, maluch uczy się jej chwytać i przekładać z rączki do rączki.

Trzeba jednak pamiętać o tym, by zabawkę stale utrzymywać w czystości. W końcu bardzo często ląduje ona w buzi naszego szkraba i nie może być siedliskiem bakterii.

Wybierając odpowiedni gryzak dla swojego dziecka zwróćmy uwagę na kilka, dość istotnych szczegółów. Przede wszystkim tego typu gadżet powinien posiadać atest Instytutu Matki i Dziecka. Wtedy nie musimy martwić się o to, że zabawka nie jest w pełni bezpieczna dla naszego szkraba. Oprócz tego zwróćmy również uwagę na rozmiar gryzaka. Musi on być dobrze dopasowany pod względem wielkości do ręki naszego brzdąca. Dzięki temu zapewnimy maluchowi komfort i wygodę podczas jego użytkowania.