Jak utrzymać porządek w zabawkach i w czym je przechowywać?

Wraz z wiekiem dziecka, rośnie jego ilość zabawek. Maluchy mimo że mają ich mnóstwo ciągle proszą rodzice o coś nowego. Mama czy tata najczęściej nie mają sumienia by odmówić szkrabowi i przystają na jego prośbę. W dzisiejszych czasach sklepy, oferujące zabawki dla dzieci jak np. https://malesmyki.pl oferują tak bogaty i różnorodny asortyment, że nie sposób przejść obok niego obojętnie. By chaos na dobre nie zapanował w naszym mieszkaniu i zabawki nie były porozrzucane po wszystkich kątach, warto zaopatrzyć się w odpowiednie gadżety, które pozwolą nam zachować ład i porządek. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, w jaki sposób najlepiej przechowywać zabawki.

W czym najlepiej przechowywać zabawki?

Dobrym miejscem do przechowywania gadżetów malucha są różnego rodzaju pudełka. Ich zaletą jest to, że zazwyczaj nie kosztują zbyt wiele. Znajdziemy pudełka różnych rozmiarów, tak, by pomieścić w nich wszystkie zabawki, nawet te duże. Po odpowiednim posegregowaniu warto podpisać każde pudełko by potem nie tracić czasu na szukanie czegoś, czym dziecko akurat w danej chwili będzie chciało się pobawić. Pudełko z tymi, po które sięga najczęściej warto zostawić w domu. Rzadziej używane zabawki lepiej wynieść na strych bądź schować w piwnicy.

Do zabawek o niewielkich rozmiarach dobrze sprawdzą się woreczki. Można umieścić w nich różnego rodzaju figurki, małe samochodziki czy klocki lego. Napełnione woreczki warto zawiesić chociażby na tablicy korkowej.

Do przechowywania zabawek służą również kosze. Mogą one wykonane być z wikliny, innego materiału bądź drewna. Dostępne są również gumowe pojemniki. Najczęściej posiadają ciekawy wygląd co dodatkowo przykuwa uwagę dziecka. Mogą to być pojemniki w postaci zwierzątka, stworów czy innych, fantazyjnych kształtów. W dziecięcym pokoju z pewnością staną się oryginalnym elementem dekoracyjnym.

Popularne są także skrzynie na zabawki. Zazwyczaj są sporych rozmiarów i nierzadko używane są także jako siedzisko.