Jakie zabawki do wózka wybrać dla malucha?

Maluchy uwielbiają się bawić. Nie ważne czy w domu, w ogrodzie czy podczas spaceru. Zabawki dla dzieci to także często wybawienie dla rodziców – jeśli brzdąc staje się marudny, zaczyna płakać i doskwiera mu nuda potrafią one zdziałać cuda. Z tego właśnie względu stale trzeba zapewniać szkrabowi rozrywkę. W dzisiejszych czasach gdzie wybór zabawek dla dzieci jest tak ogromny, nie ma najmniejszego problemu by znaleźć coś, co skutecznie zajmie czas malucha i skupie na sobie jego uwagę. Co zrobić by urozmaicić dziecku czas spędzony w wózku podczas spaceru? Dzisiaj podpowiadamy, jakie zabawki najlepiej sprawdzą się w tej roli.

Zabawki do wózka – które najlepsze?

Wybierając zabawki do wózka dla naszego szkraba musimy przede wszystkim uwzględnić jego wiek. Kilkumiesięczne dziecko z pewnością ma inny gust w kwestii zabawek od starszaka. Najmłodszym z pewnością spodobają się różnego rodzaju przywieszki, stymulujące zmysł słuchu i wzroku szkraba. Najczęściej są to grzechotki, zwierzątka czy inne, szeleszczące elementy. Dobrze by było gdyby zabawka posiadała także efekty dźwiękowe i świetlne – z pewnością przykuje to uwagę malucha i bardzo go zaciekawi.

Największą popularnością wśród zabawek do wózka cieszą się bez wątpienia zwisające zwierzątka. Wykonane są zazwyczaj z kolorowych materiałów, błyszczą i świecą dzięki czemu jeszcze bardziej absorbują maluchy.

Decydując się na kupno zabawki do wózka zwróćmy uwagę na to, czy jest ona w 100 procentach bezpieczna dla naszego maluszka. Starsze dzieci z pewnością będą chciały ‘posmakować’ zabawki i będą w tym celu próbowały włożyć ją do buzi. Z tego właśnie względu dokładnie przyjrzyjmy się materiałom, z jakich zostały wykonane grzechotki czy zwisające zwierzątka. Warto też zadbać o to, by zabawka nie posiadała ostrych krawędzi, którymi dziecko mogłoby się skaleczyć. Małe elementy natomiast niosą ze sobą ryzyko zadławienia się maluszka.

Zabawki do wózka często okazują się niezbędne. Brzdąc znużony długim spacerem czy podróżą po sklepach z pewnością szybko zacznie marudzić a zabawka znacznie umili mu czas spędzony poza domem.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/