Jakie zalety niosą ze sobą zabawki kontrastowe?

Maluszki od pierwszych dni swojego życia chcą poznawać świat. W dużej mierze pomogą mu w tym odpowiednio dobrane zabawki. Ważne jest jednak to, by maluch podczas zabawy nie tylko miał ogromną frajdę ale również stymulował swoje zmysły i rozwijał umiejętności. Aby tak się stało, rodzice muszą zadbać o to, by w kolekcji zabawek naszego malucha znalazło się tylko to, co przystosowane jest do jego wieku. Jeśli chodzi o niemowlęta, nie mają one jeszcze tak dobrze rozwiniętego wzroku by rozróżniać barwy. Z tego właśnie względu warto sprezentować im zabawki kontrastowe – najlepiej w kolorze czarno-białym.
Ich wybór na rynku jest ogromny, niektóre produkty wyjątkowo jednak zasługują na naszą uwagę. Które?

Jakie są najpopularniejsze zabawki kontrastowe dla niemowląt?

W przypadku niemowląt świetnie sprawdzą się kontrastowe książeczki i karty. Maluch głównie będzie stymulował zmysł wzroku – takie książeczki najczęściej wypełnione są ilustracjami które dziecko może obserwować. Rodzice natomiast mogą co nieco opowiadać brzdącowi o obrazkach i tym samym zagwarantować mu nie tylko świetną zabawę ale również możliwość do nauki czegoś nowego. Jest to również zabawka przeznaczona nie tylko dla niemowląt – skorzystają z niej także starsze dzieciaki.

Dużą popularnością cieszą się także zabawki sensoryczne. Wpływają one pozytywnie na rozwój malucha stymulując jego zmysły. Dobrym rozwiązaniem bez wątpienia jest kostka sensoryczna. Są one wykonane z miękkich, delikatnych tkanin. Czasami posiadają dzwoneczki, szeleszczące elementy czy inne dodatkowe funkcje, które zawsze są atrakcją dla dziecka i skutecznie przyciągają jego uwagę.

Najmłodszym brzdącom warto kupić kontrastową przytulankę. Z pewnością maluch ma dużo pluszaków ale ważne, by w jego pobliżu znalazła się taka, którą z łatwością dostrzeże. Z pewnością będzie jego najlepszym towarzyszem podczas zabaw i snu.

Jak więc widać, by zabawki dla dzieci pozytywnie wpływały na rozwój naszego szkraba warto je wybierać biorąc pod uwagę wiek malucha.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/