Kolorowanki to rozrywka i nauka w jednym

Wybierając zabawki dla dzieci, powinniśmy się kierować zainteresowaniami naszego malucha. Pamiętajmy o tym, że mają one nie tylko sprawiać frajdę naszemu brzdącowi ale również zachęcać go do pogłębiania swoich pasji, rozwijania swoich umiejętności oraz nabywania nowej wiedzy. Zabawki dla dzieci mają bowiem je uczyć dając im przy tym dozę rozrywki – śmiało można powiedzieć, że to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Dzisiaj pod lupę bierzemy kolorowanki. Przedstawimy, jakie korzyści dają dzieciom i czego dzięki nim mogą nauczyć się nasze brzdące.

Dlaczego warto kupować maluchom kolorowanki?

Na początku warto przypomnieć o tym, że kolorowanka (jak i każda, inna zabawka) powinna być dopasowana do upodobań naszego malca. Jeśli jest on zagorzałym fanem motoryzacji, z pewnością do gustu przypadnie mu kolorowanka zawierająca różnego rodzaju pojazdy. W przypadku gdy mamy w domu małego paleontologa, sięgnijmy po kolorowanki z jego ulubionymi stworzeniami czyli dinozaurami. Warto właśnie w ten sposób zachęcać malucha do takiej pożytecznej formy spędzania swojego wolnego czasu.

Malowanie kolorowanek ma bardzo dobry wpływ na rozwój motoryki u naszego maluszka. Podczas zabawy musi on wyćwiczyć nawyk poprawnego trzymania kredki jak również dokładnego malowania poszczególnego obszaru.

Poza tym kolorowanki skutecznie pobudzają wyobraźnie i kreatywność dziecka, szczególnie jeśli chodzi o kolory. Dziecko w tej kwestii często puszcza wodzę fantazji i zmienia barwy poszczególnych przedmiotów i roślin – nie powinien nas zatem dziwić widok zielonego słońca bądź różowego nieba. Dajmy maluchowi pole do popisu i nie krytykujmy jego eksperymentów.

Zabawa z kolorowankami to także świetny podkład do nauki pisania. Odpowiednie posługiwanie się kredką pozwoli mu w późniejszym czasie sprawnie obchodzić się z długopisem czy ołówkiem, co z pewnością ułatwi mu pisanie.

Taka forma rozrywki wymaga również od naszego malucha skupienia, ćwiczy jego koncentrację oraz precyzję. Uczy naszego brzdąca także cierpliwości.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/