Nauka kolorów przez zabawę

Zabawa to czas, kiedy maluch czerpie radość i może cieszyć się błogim dzieciństwem. Warto jednak od najmłodszych lat łączyć przyjemne z pożytecznym – także podczas zabawy szkrab może już rozpocząć naukę, która nie będzie dla niego męcząca i którą z pewnością łatwiej przyswoi. Rozpoznawanie kolorów przez malucha przychodzi z czasem, możemy jednak sprawić, że brzdąc szybciej opanuje tą umiejętność. Zabawki dla dzieci zazwyczaj wykonane są w przyjemnych dla oka dziecka barwach. Z tego właśnie względu to doskonały materiał do przyjemnej i skutecznej nauki kolorów. Dzisiaj podpowiadamy, jakie metody podczas zabawy warto stosować.

By wspomóc rozwój mowy u naszego malucha i sukcesywnie powiększać jego zasób słownictwa warto rozpocząć z dzieckiem naukę kolorów. Na samym początku możemy po prostu nazywać barwy poszczególnych przedmiotów czy zabawek podczas wykonywania z dzieckiem codziennych czynności. Dzięki temu pomożemy dziecku poszerzyć zasób jego słownictwa i ćwiczyć jego pamięć.

W jaki sposób nauczyć dziecko kolorów podczas zabawy?

Dzieci najłatwiej kodują informacje i przyswajają nową wiedzę podczas zabawy. Warto więc właśnie w taki sposób przekonać szkraba do nauki kolorów. Idealnie sprawdzą się w tym wypadku różnobarwne klocki – maluch może je chociażby segregować w poszczególne grupy kolorystyczne. Oprócz tego, że szkrab pozna poszczególne barwy przy okazji będzie jeszcze ćwiczył swoją motorykę mniejszą jak również stymulował swoją wyobraźnię i kreatywność.

Innym sposobem na naukę kolorów są malowanki – dzieci je wręcz uwielbiają, szczególnie jeśli na kartce papieru ujrzą swojego ulubionego bajkowego bohatera. Warto spędzić z dzieckiem trochę czasu podczas zabawy w małego artystę i podpowiadać mu nazwy poszczególnych kolorów. Dziecko z pewnością szybko je zapamięta a przy okazji będzie miało ogromną frajdę.

Zabawa może być przyjemnym sposobem na naukę – pamiętajmy jednak o tym, by chwalić dziecko za postępy i tym samym motywować dalszego pogłębiania wiedzy.

Jeśli interesują Cię również porady dotyczące higieny i pielęgnacji skóry dziecka oraz artykuły o tematyce kosmetycznej zerknij na https://blog.esentire.pl/