Plac zabaw przy domu zachętą do aktywności na świeżym powietrzu

 

Dzieci powinny spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Zabawa na dworze dostarcza im ogrom frajdy, ale i pozytywnie wpływa na ich zdrowie. Dzieciaki, które chętnie przebywają na powietrzu, mogą pochwalić się lepszą odpornością. Nie mają również problemów z nadwagą. Maluchy więc powinny mieć okazję do tego, by móc się wyszaleć i wybiegać a przydomowy ogród jest świetnym miejscem, które im to umożliwia. By zachęcić szkraba do aktywności na dworze, warto stworzyć dla niego przydomowy plac zabaw.

Na samym początku należy się zastanowić, gdzie ma się znaleźć taki plac zabaw. Najlepiej by znajdował się on w widocznej części ogrodu. Od tego bowiem zależy bezpieczeństwo naszych szkrabów podczas zabawy. Szczególnie tyczy się to młodszych dzieci. Nawet jeśli brzdące są już nieco starsze i wydawać by się mogło, że nie muszą być cały czas pod okiem rodziców, bezpieczniej by było, gdybyśmy jednak widzieli, co robią szkraby i czy oby na pewno nic im nie zagraża.

Co powinno znaleźć się na przydomowym placu zabaw?

Jeśli już zdecydujemy, gdzie ma znajdować się plac zabaw, należy pomyśleć o jego wyposażeniu. Sklepy stacjonarne, jak i internetowe np. https://kinderall.de oferują szereg zabawek, które sprawdzą się świetnie podczas zabawy na świeżym powietrzu.

Podstawą jest oczywiście piaskownica. Wszystko zależy od tego, w jakim wieku jest dziecko. Dla malucha odpowiednim rozwiązaniem będzie gotowa piaskownica o niewielkich wymiarach. Starszy szkrab na pewno będzie potrzebował nieco więcej przestrzeni.

W przydomowym placu zabaw nie może również zabraknąć huśtawki. W tym wypadku również należy dostosować ją do wieku pociechy. Młodsze brzdące mogą bawić się na huśtawce, która posiada dodatkowe zabezpieczenia. Taka huśtawka powinna również posiadać oparcie. Dopiero dzieci po 5 roku życia mogą bujać się na huśtawce, która nie posiada zamknięcia. Nie oszczędzajmy na tego typu rzeczach – produkt powinien być stabilny i dobrej jakości.

Dzieciaki ucieszą się z pewnością również ze zjeżdżalni. Dodatkową atrakcją będzie zjeżdżalnia połączona razem z domkiem.