Przydomowy plac zabaw – ruch i zabawa malucha na świeżym powietrzu w zasięgu naszego wzroku

Wielu z was wydaje się, że urządzenie przy domu placu zabaw wiąże się z ogromnymi kosztami. Nic bardziej mylnego. Wystarczy odrobina wyobraźni i dobrych chęci by zagospodarować maluchowi miejsce do zabawy na świeżym powietrzu. Jego radość będzie nieoceniona gdy urządzimy mu jego prywatny plac zabaw. Jak się za to zabrać? W jaki sposób skompletować niezbędne wyposażenie?

Prywatny plac zabaw dla malucha – co kupić?

Piaskownica to coś, czego nie może zabraknąć na każdym placu zabaw. Dziecko dzięki zabawie w piasku rozbudza swoją kreatywność a przy tym ma ogromną frajdę Na początek, szczególnie dla małych brzdąców dobrze sprawdzi się niewielka piaskownica w kształcie muszelki. Z powodzeniem możemy wykorzystać ją także jako basen. Dzięki temu, że piaskownica nie posiada ostrych krawędzi , nie musimy martwić się o bezpieczeństwo naszego brzdąca. Gdy dziecko trochę podrośnie możemy sprezentować mu większą, drewnianą piaskownicę. Niezbędne są także foremki, wiaderko i inne akcesoria dla małego budowlańca. Jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca i pozwolą nam na to nasze możliwości finansowe postawmy także niewielką zjeżdżalnię zaraz obok piaskownicy.

Bardzo fajnym rozwiązaniem do zabawy na dworze są domki ogrodowe. Maluch będzie miał miejsce do schronienia się przed słońcem i odrobinę własnej przestrzeni. Domki dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych i różnych wielkościach – od tego głównie uzależniona jest ich cena. Domki ogrodowe bardzo łatwo się czyści – wystarczy wilgotna ściereczka i domek lśni jak nowy. Maluch może zabrać do niego swoje ulubione zabawki dla dzieci i w ciszy oraz  spokoju czerpać z nich rozrywkę.

Na każdym, przydomowym placu zabaw musi znaleźć się huśtawka. Kto z nas w dzieciństwie nie lubił takiej formy zabawy? Chyba nie znajdzie się takiej osoby. Ceny huśtawek się wahają ale zazwyczaj nie jest to duży wydatek. Dziecku, któremu zafundujemy prywatną huśtawkę, z pewnością będzie bardzo szczęśliwe.

Gdy upał doskwiera i odbiera dziecku chęci do zabawy warto pomyśleć o zakupie basenu, w którym maluch będzie mógł się schłodzić i nabrać sił do dalszych wygłupów. Podczas ciepłych dni dzieciaki uwielbiają bawić się w wodzie, szczególnie jeśli posiadają basen z ciekawymi akcesorami.