Zabawki, dzięki którym Twój maluch polubi codzienne kąpiele

Codzienna kąpiel dla wielu brzdąców jest tylko i wyłącznie przykrym obowiązkiem. Rodzice muszą dwoić się i troić by obeszło się bez krzyków i płaczu. Maluchy niechętnie spędzają czas w wannie czy pod prysznicem i tym samym, codzienna kąpiel staje się dla rodziców udręką, którzy zmuszeni są wysłuchiwać marudzenia swojego brzdąca. By jednak spędzony czas w wannie wypełnionej wodą nie był dla malucha szarą, straszną codziennością możemy postarać się o to, by kąpiel stała się także fascynującą, pełną przygód zabawą. Pomogą nam w tym z pewnością odpowiednie zabawki dla dzieci do kąpieli. W jaki sposób je wybierać i co podczas kąpieli sprawdzi się najlepiej?

Jakie zabawki najlepiej spełnią swoją rolę podczas kąpieli?

Przy wyborze zabawek powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim wiek dziecka. Najmłodszym szkrabom bez wątpienia wystarczą, proste dmuchane kaczuszki. Dla starszaka dobrym rozwiązaniem będą bardziej kreatywne zabawki, które nie tylko sprawią mu radość ale także czegoś go nauczą. Musimy także dbać o to, by maluch podczas zabawy był całkowicie bezpieczny. Kupujmy więc tylko takie zabawki, które są wykonane z dobrej jakości materiałów i nie zagrażają zdrowiu dziecka. Warto też zwracać uwagę na posiadanie odpowiedniego atestu – tylko takie zabawki są godne uwagi.

W wannie, wypełnionej wodą koniecznie muszą się znaleźć gumowe kaczuszki, żabki czy statki, które będą najlepszym towarzyszem naszego malucha podczas kąpieli. Ich wybór jest ogromny więc bez problemu znajdziemy coś, co przypadnie do gustu naszemu brzdącowi.

Książeczki, stworzone z wodoodpornych materiałów to kolejne zabawki, które zaciekawią malucha i odwrócą jego uwagę od innych, przykrych doznań podczas kąpieli. Taka forma rozrywki to nie tylko frajda ale również nauka – maluchy poprzez czytanie poszerzają zasób słownictwa a dzięki ciekawym, kolorowym ilustracją uczy się rozpoznawać poszczególne przedmioty czy zwierzęta.

Podczas kąpieli świetnie sprawdzą się także kredki, którymi brzdąc bezkarnie może bazgrolić po wannie, kafelkach czy własnym ciele, bez obaw, że cokolwiek zniszczy. Kredki do kąpieli zmywa się w bardzo łatwy sposób.