Zabawki interaktywne dla niemowląt – rozrywka i nauka w jednym


W dzisiejszych czasach asortyment w sklepach z zabawkami jest ogromny. Zabawki dla dzieci produkowane są pod kątem ich wieku, zainteresowań czy funkcjonalności. Nieważne, czy potrzebujemy zabawki dla noworodka, niemowlaka czy przedszkolaka – wybór jest tak spory, że ze znalezieniem odpowiedniej zabawki dla dzieci nie powinno być żadnego problemu.
Niemowlęta większość czasu spędzają w swoim łóżeczku. Nie mają tak szerokiego pola do popisu w kwestii zabawy jak dzieciaki, które potrafią już chodzić czy siadać. Każdy maluch, bez względu na wiek potrzebuje jednak odpowiedniej dozy rozrywki, zajęcia czasu jak również nauki. Od pierwszych dni życia maluch powinien poznawać otaczający go świat. Zabawki interaktywne na pewno mu w tym pomogą.

Jakie zabawki dla dzieci w wieku niemowlęcym są niezbędne?

Podstawową rzeczą w wyprawce każdego malucha jest interaktywna karuzela do łóżeczka. Ze względu na to, iż jest ona umocowana do wezgłowia, dziecko ma do niej bardzo dobry dostęp. Może chwytać rączkami kolorowe elementy, słuchać pozytywki czy włączać światła. Wszystko to sprawia, że karuzela przykuwa uwagę malucha sprawiając mu zarazem ogromną frajdę. Taka karuzela interaktywna idealnie nada się też na prezent, chociażby z okazji narodzin malucha.

Dziecko doskonale spędza czas i uczy się także podczas zabawie na macie interaktywnej. Maluch może świetnie bawić się w pozycji leżącej. Maty wykonane są z miękkich i delikatnych tkanin, które nie powinny podrażniać skóry dziecka. Są one zazwyczaj dodatkową atrakcją wzrokową dla malucha, głównie ze względu na różnobarwność tkanin. Tego typu zabawki dla dzieci, usprawniają koordynację wzrokowo-ruchową malucha.

Kolejną, przydatną rzeczą dla dzieci w wieku niemowlęcym jest chodzik interaktywny. Pomaga maluchowi w stawianiu pierwszych kroków jak również daje mu szereg możliwości na zabawę. Dziecko podczas nauki chodzenia może słuchać różnego rodzaju dźwięków czy bawić się kolorowymi światełkami . Chodzik interaktywny to coś, co rozwija malucha na wielu płaszczyznach.